Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի նախագահությամբ՝ այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի դատախազ անդամի ընտրության նիստ:
Նախագահող Վարդապետյանի կողմից առաջադրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության Սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Արմեն Գրիգորյանի թեկնածությունը:
Փակ գաղտնի քվեարկությունը կազմակերպելու նպատակով՝ նիստի մասնակիցները, բաց քվեարկությամբ, ձայների պարզ մեծամասնությամբ, ընտրել են Հաշվիչ հանձնաժողովի երեք անդամ:
Քվեարկությունից հետո, Հաշվիչ հանձնաժողովի կողմից հրապարակվել են ընտրության արդյունքները. Արմեն Գրիգորյանը 39՝ կողմ, 1՝ դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ընտրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի անդամ:
Հանրապետության գլխավոր դատախազը շնորհավորել է Սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Գրիգորյանին՝ ընտրվելու կապակցությամբ և ընդգծել, որ Էթիկայի հանձնաժողովի անդամից պահանջվում է օրինակելի վարքագիծ, օբյեկտիվ ու հավասարակշռված մոտեցում:

Под председательством Генерального прокурора Анны Вардапетян сегодня состоялись выборы прокурора-члена Комиссии по этике при Генеральном прокуроре РА.
Председатель Вардапетян А. предложила кандидатуру Григоряна Армена, начальника Управления по преступлениям против собственности Генеральной прокуратуры РА.
С целью организации закрытого тайного голосования участники заседания на открытом голосовании большинством голосов избрали трех членов Счетной комиссии.
После голосования результаты выборов были опубликованы Счетной комиссией. Григорян Армен был избран членом Комиссии по этике при Генеральном прокуроре РА соотношением 39 голосов «за» и 1- «против».
Генеральный прокурор РА поздравила главу Управления по преступлениям против собственности Григоряна А. с избранием и подчеркнул, что от члена комиссии по этике требуется примерное поведение, объективный и взвешенный подход.