Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի հոկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Երևանի քաղաքապետարանի «Հողի և ունեցվածքի գործառնություններ» ՓԲԸ-ի նախկին տնօրեն, Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության «Զվարթնոց» բաժնի նախկին պետ Գևորգ Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

On October 6, 2023, the Anti-Corruption Court accepted another lawsuit regarding confiscation of property of illegal origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a claim with the court to confiscate from Gevorg Hakobyan, the former Director of Yerevan Municipality's “Land and Property Operations” CJSC, the former Head of the “Zvartnots” Division of the State Anti-Smuggling Department of the State Revenue Committee, and his affiliates in favor of the Republic of Armenia the following: