Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի հոկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Երևանի քաղաքապետարանի «Հողի և ունեցվածքի գործառնություններ» ՓԲԸ-ի նախկին տնօրեն, Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության «Զվարթնոց» բաժնի նախկին պետ Գևորգ Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝

6 октября 2023 года Антикоррупционный суд принял в производство очередной иск о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры предъявило требование в суд о конфискации в пользу Республики Армения у Геворга Акопяна, бывшего директора ЗАО «Земельно-имущественные операции», бывшего начальника отдела «Звартноц» Управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов и других связанных с ним лиц следующего: