Գ.Ք.-ն իր ամուսնու՝ գործարար Ս.Մ.-ի հետ համակատարմամբ, 2011 թվականին օրինականացրել է առանձնապես խոշոր չափերով հանցավոր ծագում ունեցող գումար։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով պարզվել է, որ 2002 թվականի դեկտեմբերի 5-ին Գ.Ք.-ն և Ս.Մ.-ն հիմնադրել են «Լոկալ Դիվելոփըրզ» ՍՊ ընկերությունը։ Ընկերության 50 տոկոս բաժնեմասը գրանցվել է Գ.Ք.-ի, իսկ մյուս 50 տոկոսը՝ Ս.Մ.-ի անվամբ։
2004 թվականի հոկտեմբերի 25-ին Ս.Մ.-ն և Գ.Ք.-ն ձեռք են բերել 1995 թվականի փետրվարի 15-ին հիմնադրված «Պրոգրես-Արմենիա» ՍՊ ընկերության 100 տոկոս բաժնեմասերը՝ յուրաքանչյուրը 50-ական տոկոսի չափով։
Ս.Մ.-ն, 2004 թվականից մինչև 2011 թվականն ընկած ժամանակահատվածում, «Պրոգրես-Արմենիա» և «Լոկալ Դիվելոփըրզ» ՍՊ ընկերությունների կողմից Երևան քաղաքի Բայրոնի 3, Աբովյան 8, Պուշկինի 38/1, Հյուսիսային պողոտա 3 և 5 հասցեներում բազմաբնակարան շենքերի կառուցման և դրանց օտարման ոլորտներում իրականացված ձեռնարկատիրական գործունեության ընթացքում, հարկային մարմնին ներկայացրած հաշվարկներում ակնհայտ կեղծ տվյալներ մտցնելու եղանակով պետական բյուջե չի վճարել 8 մլրդ դրամ հարկ։
Հարկերի չվճարման արդյունքում առաջացած հանցավոր ծագում ունեցող գումարին օրինական տեսք հաղորդելու, դրա ծագումն ու բնույթը թաքցնելու նպատակով՝ Գ.Ք.-ն Ս.Մ.-ի հետ համակատարմամբ, վերոնշյալ 8 մլրդ դրամ հանցավոր ծագում ունեցող գումարից 378 մլն 176 հազար դրամին համարժեք 760 հազար եվրոն ներդրել է 2011 թվականի նոյեմբերի 25-ին Սլովակիայի Հանրապետությունում հիմնադրված և իրեն ու ամուսնուն պատկանող «Արեգ» ՍՊ ընկերությունում: Ընկերության անվամբ ձեռք են բերվել Սլովակիայի Հանրապետությունում գտնվող 50 հազարից մինչև 80 հազար եվրո շուկայական արժեքով «LEXUS ES300H» մակնիշի տրանսպորտային միջոց և 17 միավոր անշարժ գույք:
Դատախազը 2023 թվականի հոկտեմբերի 10-ին հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել Գ.Ք.-ի նկատմամբ՝ 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (հանցավոր ճանապարհով ստացված՝ առանձնապես խոշոր չափերով գույքն օրինականացնելը (փողերի լվացումը))։

In 2011 G.K. and her businessman husband S.M. legalized a particularly large amount of money of criminal origin.
Under the criminal proceedings examined in the Anti-corruption committee it was revealed that on December 5, 2002 G.K. and S.M. founded “Local Developers” LLC. 50% of company’s shares were registered under G.K.’s name and the other 50% under S.M.’s name.
In October 25, 2004 S.M. and G.K. obtained 100% shares of “Progress Armenia” LLC established on February 15, 1995.
From 2004 until 2011, S.M. failed to pay AMD 8 billion tax to the state budget due to the false data submitted to the tax authorities regarding business activity related to building and selling multi-apartment building at the following addresses—3 Bayron Str., 8 Abovyan Str., 38/1 Pushkin Str., 3 and 5 North Avenue under the name of “Progress Armenia” LLC and “Local Developers” LLC.
For the purpose of hiding the criminal origin of the abovementioned AMD 8 billion, S.M. and G.K., invested Euro 760 thousand equal to AMD 378 million 176 thousand in “Areg LLC ” established in the Slovak Republic and belonging to them. «LEXUS ES300H» with the market value of 50-80 thousand euro and 17 immovable properties were obtained in the Slovak Republic under the company’s name.
On October 10, 2023, the Prosecutor initiated a public criminal prosecution against G.K. under point 1 of part 3 of article 190 of the Criminal Code adopted on18.04.2003.