Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի սեպտեմբերի 27-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Երևանի քաղաքապետարանի ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության նախկին պետ Անդրանիկ Քասարյանից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 19 անշարժ գույք՝ Երևանի Կենտրոն համայնքում, 4 տրանսպորտային միջոց, 5 չմարված ավանդի գումար՝ 47 մլն 190 հազար դրամ, 1 անշարժ գույքի գնման իրավունք, տրամադրված փոխառության 2 պահանջի իրավունքի ապօրինի մասերը՝ 246 մլն 615 հազար 166 դրամ, 3 իրավաբանական անձում մասնակցություն.
- 230 մլն 150 հազար 585 դրամ՝ որպես ապօրինի եկամուտների և դրամական միջոցների մնացորդ.
- 221 մլն 541 հազար դրամ, որը 2004-2022 թվականների ընթացքում չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

On September 27, 2023, the Anti-Corruption Court accepted another lawsuit for the confiscation of assets of illicit origin. The Asset Recovery Department of the General Prosecutor's Office applied to the court with the demand for the confiscation of the following assets in favor of the Republic of Armenia from the former head, Andranik Kasaryan, and associated individuals:
- 19 real estate properties in the center of Yerevan, 4 motor vehicles, 5 unpaid deposits totaling 47,190,000 drams, 1 right to purchase real estate, 2 illicit loans amounting to 246,615,166 drams, and participation in 3 legal entities.
- 230,150,585 drams acquired through illicit means.
- 221,541,000 drams, which, during the period from 2004 to 2022, are not substantiated by the individual's legal income, have an illicit origin, have been transferred to a bona fide purchaser, or cannot be identified and confiscated.