Գլխավոր դատախազն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաուաֆ Ալ Էնեզիին:
Գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հանդիպումը նախաձեռնելու համար և ընդգծել, որ Դատախազությունը մշտապես կարևորում է օտարերկրյա պետության իրավասու մարմինների, ինչպես նաև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների հետ արդյունավետ աշխատանքը: Այդ համատեքստում Աննա Վարդապետյանը հույս է հայտնել, որ հանդիպումը երկու երկրների դատախազությունների միջև ամուր և կայուն համագործակցության հիմք կստեղծի:
Դեսպան Ալ Էնեզին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և ընդգծել, որ հանդիպումը փոխգործակցության հաջող մեկնարկի և հետագայում Հայաստանի ու Քուվեյթի դատախազությունների միջև համագործակցությունը երկկողմ փաստաթղթերով ամրագրելու լավ հնարավորություն է:

Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met with Nawaf Al-Enezi Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait in the Republic of Armenia.
The Prosecutor General thanked the Ambassador for the initiation of the meeting and highlighted that the Prosecutor’s Office attaches importance to the effective work with the competant bodies of foreign countries as well as diplomatic missions and international organizations. In this context Anna Vardapetyan expressed hope that the meeting will create a strong and stable basis for cooperation between the prosecutor’s offices of two countries.
Ambassador Al-Enezi thanked the Prosecutor General of the Republic of Armenia for the meeting and highlighted that their meeting will be a good opportunity for the sucsessful beggining of the cooperation as well as for strengthening of the cooperation between the prosecutor’s offices of Armenia and Kuwait with a bilateral document.