Գլխավոր դատախազն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաուաֆ Ալ Էնեզիին:
Գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հանդիպումը նախաձեռնելու համար և ընդգծել, որ Դատախազությունը մշտապես կարևորում է օտարերկրյա պետության իրավասու մարմինների, ինչպես նաև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների հետ արդյունավետ աշխատանքը: Այդ համատեքստում Աննա Վարդապետյանը հույս է հայտնել, որ հանդիպումը երկու երկրների դատախազությունների միջև ամուր և կայուն համագործակցության հիմք կստեղծի:
Դեսպան Ալ Էնեզին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և ընդգծել, որ հանդիպումը փոխգործակցության հաջող մեկնարկի և հետագայում Հայաստանի ու Քուվեյթի դատախազությունների միջև համագործակցությունը երկկողմ փաստաթղթերով ամրագրելու լավ հնարավորություն է:

Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла Чрезвычайного и полномочного посла Кувейта в Республике Армения Науафа Аль Энези.
Генеральный прокурор поблагодарила посла за инициирование встречи и подчеркнула, что Прокуратура всегда придает важность эффективной работе с компетентными органами иностранного государства, а также дипломатическими представительствами и международными организациями. В этом контексте Анна Вардапетян выразила надежду, что встреча создаст основу для прочного и стабильного сотрудничества между прокуратурами двух стран.
Посол Аль Энези поблагодарил генпрокурора РА за прием и подчеркнул, что встреча является хорошей возможностью для успешного начала взаимодействия и дальнейшего закрепления сотрудничества между прокуратурами Армении и Кувейта двусторонними документами.