Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հուլիսի 4-ին, Եկատերինբուրգում ընթացող Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի 8-րդ նիստի շրջանակում, հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովին և քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ:
ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը շնորհավորել է Աննա Վարդապետյանին և ՀՀ դատախազական համակարգի բոլոր աշխատակիցներին Հայաստանում դատախազության կազմավորման 105-ամյակի կապակցությամբ: ՌԴ գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գլխավոր դատախազին Խորհրդի նիստին մասնակցելու և գործընկեր երկրների հետ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հայկական փորձով կիսվելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել ռուս գործընկերոջը հանդիպման համար և անդրադարձ կատարել իրավական օգնության շրջանակներում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, ինչպես նաև այլ թեմաների, որոնք վերաբերել են Հայաստանի և Ռուսաստանի դատախազությունների միջև ստորագրված 2023-2024 թվականների համագործակցության ծրագրի շրջանակում իրականացվելիք միջոցառումներին, կրթական ծրագրերով համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին՝ ուղղված կոռուպցիայի և հանցավորության դեմ պայքարին:

On July 4, the Prosecutor General of the RA Anna Vardapetyan met with Prosecutor General of the Russian Federation Igor Krasnov in the framework of the 8th meeting of International Council on Combating Corruption held in Ekaterinburg. Issues of mutual interest were discussed.
The Prosecutor General of the Russian Federation Igor Krasnov congratulated Anna Vardapetyan and all the employees of the prosecutorial system of the RA on the 105th Anniversary of the Establishment of the Prosecutor’s Office. The Prosecutor General of the Russian Federation expressed gratitude to the Prosecutor General of Armenia for participating in the International Council and sharing the Armenian experience of combating corruption with partner countries.
The Prosecutor General of the RA Anna Vardapetyan expressed gratitude to her Russian colleague for the meeting and referred to a number of issues of mutual interests in the field of legal aid, as well as other topics related to the measures to be implemented within the framework of the 2023-2024 cooperation program signed between the Prosecutor's Offices of Armenia and Russia, cooperation in educational programs and common challenges aimed at combating corruption and crime.