Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հուլիսի 4-ին, Եկատերինբուրգում ընթացող Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի 8-րդ նիստի շրջանակում, հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովին և քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ:
ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովը շնորհավորել է Աննա Վարդապետյանին և ՀՀ դատախազական համակարգի բոլոր աշխատակիցներին Հայաստանում դատախազության կազմավորման 105-ամյակի կապակցությամբ: ՌԴ գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գլխավոր դատախազին Խորհրդի նիստին մասնակցելու և գործընկեր երկրների հետ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հայկական փորձով կիսվելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել ռուս գործընկերոջը հանդիպման համար և անդրադարձ կատարել իրավական օգնության շրջանակներում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, ինչպես նաև այլ թեմաների, որոնք վերաբերել են Հայաստանի և Ռուսաստանի դատախազությունների միջև ստորագրված 2023-2024 թվականների համագործակցության ծրագրի շրջանակում իրականացվելիք միջոցառումներին, կրթական ծրագրերով համագործակցությանն ու ընդհանուր մարտահրավերներին՝ ուղղված կոռուպցիայի և հանցավորության դեմ պայքարին:

В рамках 8-го заседания Межгосударственного антикоррупционного совета в Екатеринбурге 4 июля Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян встретилась с Генеральным прокурором Российской Федерации Игорем Красновым и обсудила ряд вопросов взаимного интереса.
Генеральный прокурор Российской Федерации Игорь Краснов поздравил Анну Вардапетян и всех сотрудников прокуратуры РА со 105-летием основания Прокуратуры РА. Генеральный прокурор Российской Федерации поблагодарил Генерального прокурора Армении за участие в заседании Совета и обмен армянским опытом борьбы с коррупцией со странами-партнерами.
Генеральный прокурор РА Анна Вардапетян поблагодарила своего российского коллегу за встречу и коснулась ряда вопросов, представляющих взаимный интерес в рамках оказания правовой помощи, а также других тем, связанных с мероприятиями, которые будут осуществляться в рамках программы сотрудничества на 2023-2024 гг., подписанного между прокуратурами Армении и России.