Դատախազությունում կադրային փոփոխությունները շարունակվում են
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ hունվարի 19-ի, 23-ի, 24-ի և 25-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
Գլխավոր դատախազը ստորագրել է պաշտոնից ազատման հետևյալ հրամանները՝
• Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Գարեգին Մանուկյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Մամիկոն Գեղամյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
Գլխավոր դատախազ Վարդապետյանը ստորագրել է նաև պաշտոնի նշանակման հրամաններ:
• Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ, արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Գուրգեն Մադոյանը փոխադրվել է Երևան Քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
• Առաջին դասի խորհրդական Ռեմ Ռշտունին նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Երրորդ դասի խորհրդական Անի Միքաելյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական համագործակցության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Գևորգ Ավետիսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Զինվորական կենտրոնական դատախազության զինվորական ծառայության դեմ ուղղված հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության բաժնի ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ, առաջին դասի խորհրդական Վաչե Ղազարյանը փոխադրվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Դավիթ Մուրադյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ Ոստիկանությունում շնորհված լեյտենանտի կոչումը համապատասխանեցնելով երրորդ դասի խորհրդականի դասային աստիճանին:

В прокуратуре продолжаются кадровые изменения
Приказами генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 19, 23, 24 и 25 января в Прокуратуре был произведен ряд кадровых изменений:
Генпрокурор подписала следующие приказы об увольнении:
* Прокурор административных районов Эребуни и Нубарашен, советник юстиции второго класса Гарегин Манукян освобожден от занимаемой должности.
* Старший прокурор прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана, советник юстиции третьего класса Мамикон Гегамян освобожден от занимаемой должности.
Генеральный прокурор Вардапетян подписала также приказы о назначении на должность.
* Заместитель начальника Управления по делам преступлений против государственной власти Генеральной прокуратуры Республики Армения, советник юстиции второго класса Гурген Мадоян переведен на должность прокурора административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана.
* Советник первого класса Рем Рштуни назначен заместителем прокурора Араратской области, освободившись от должности старшего прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш.
* Советник третьего класса Ани Микаелян назначена на должность прокурора Управления международно-правового сотрудничества Генеральной прокуратуры, освободившись от должности прокурора Военной прокуратуры Ереванского гарнизона.
* Советник юстиции третьего класса Геворг Аветисян назначен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Генеральной прокуратуры Республики Армения, освободившись от должности старшего прокурора Управления по надзору за расследованием особо важных дел, направленных против военной службы Центральной военной прокуратуры.
* Прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Генеральной прокуратуры Республики Армения, советник первого класса Ваче Казарян переведен на должность старшего прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения.
* Давид Мурадян назначен на должность прокурора Прокуратуры Гегаркуникской области, приведя присвоенное в полиции звание лейтенанта в соответствие с классным чином советника третьего класса.